Bluszcz na cellulit.
Cellulit, Sposoby

Bluszcz na cellulit – pozbądź się pomarańczowej skórki

Bluszcz na cellulit działa między innymi dzięki bogactwu flawonoidów i rutyny. Te naturalne substancje przyczyniają się do wzmocnienia ścian krwionośnych, lepszego krążenia krwi i rozpadu komórek tłuszczowych. Każdy kto zastanawia się jak zrobić ekstrakt z bluszczu w domu, by skutecznie pozbyć się „pomarańczowej skórki” może skorzystać z prostych wskazówek i na długo cieszyć się gładką skórą. Bluszcz na cellulit pomaga w przypadku świeżych, nowo pojawiających się zmian. Po ich usunięciu, warto od czasu do czasu stosować go w celach zapobiegających.

Bluszcz na cellulit – czas stosowania

Bluszcz na cellulit stosowany jest od wieków, zwłaszcza wśród osób korzystających z naturalnych metod. Ziołolecznictwo stawia bluszcz na wysokim miejscu w leczeniu dolegliwości skórnych i wydłużania okresu zachowania młodości. Można sporządzić z niego pachnące maseczki, oleje lub wspomniane już wyciągi. Zaczynając kurację przy nowo pojawiającym się cellulicie, na odzyskanie gładkiego ciała wielu osobom wystarczy tydzień czasu.

To taki minimalny okres, który pozwoli nam indywidualnie ocenić stopień redukcji cellulitu. Dowolną formę podania bluszczu stosujmy min. raz dziennie. Warto pamiętać, że bluszcz na cellulit, który mamy już wiele lat, nie pomoże. W takich sytuacjach trzeba skorzystać z zabiegów technologicznych medycyny estetycznej.

Maseczka z bluszczu odpręży i usunie cellulit

Maseczka z bluszczu może być przygotowana w ten sposób:

  • Szykujemy 10-15 liści bluszczu pospolitego.
  • Gotujemy wodę i zalewamy liście wrzątkiem.
  • Odstawiamy miskę lub garnek na min. 20 minut.
  • Po upływie tego czasu odcedzamy napar
  • Liście miksujemy dodając do nich olejek – np. migdałowy

Uzyskana masa nadaje się na pokrycie miejsc z cellulitem – to najczęściej uda i brzuch. Maseczkę pozostawiamy na ciele przed przynajmniej pół godziny.

Stosowanie bluszczu na cellulit.

Jak zrobić olejek z bluszczu w domu?

Jak zrobić olejek z bluszczu i pozbyć się cellulitu bez wychodzenia z domu? Jest to możliwe i proste szczególnie wtedy, kiedy wcześniej wykorzystaliśmy przepis na maseczkę. Podczas jej przyrządzania uzyskaliśmy napar, który po wymieszaniu z kroplami olejków eterycznych i olejem migdałowym, utworzy przyjemny olejek z bluszczu. Proponowane proporcje to: 12-15 kropel naparu, 2 krople olejku eterycznego, 1/2 szklanki oleju migdałowego. Olejek, podobnie jak maseczkę, nakładamy na ciało na pół godziny lub dłużej.

Wyciąg z bluszczu pospolitego – zacznij już dzisiaj

Wyciąg z bluszczu pospolitego nie jest do przygotowania w ciągu jednego dnia. Wymaga suszenia liści, które może zająć kilka dni lub tygodni. Po wysuszeniu:

  • Do małego garnka wrzucamy 1 łyżkę suchych liści.
  • Zalewamy je gorącą wodą i czekamy, aż będzie wrzeć.
  • Na małym ogniu podtrzymujemy wrzenie przez ok. 10 minut.
  • Odcedzamy.

Bluszcz – cellulit pokonany dzięki naturalnym składnikom

Bluszczem cellulitu nie pokonamy, jeśli nasze nawyki dotyczące żywienia i stylu życia będą zaniedbane. Każda kobieta powinna zaopatrzyć się w naturalny krem antycellulitowy, który mógłby stanowić podstawową pielęgnację ciała. Nakładany na ciało każdego wieczoru uaktywni składniki, które będą oddziaływać zarówno na redukcję, jak i hamowanie procesu powstawania grudek.

Ważna jest również zdrowa dieta oraz odpowiednie ćwiczenia na cellulit. Domowe sposoby dopełniają przy uczciwej trosce o pełne zdrowie i bezpieczeństwo całego organizmu – i tu świetnie sprawdzają się ekstrakt z bluszczu pospolitego lub maseczka. Popularny i coraz częściej stosowany jest również przywołany już olej z bluszczu. Cellulit ulegnie pod siłą popularnej rośliny.


Bibliografia

1. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code