Olejek na cellulit.
Cellulit, Sposoby

Olejek na cellulit – jaki wybrać?

Olejek na cellulit  pozbawi niechcianej skórki pomarańczowej !Cellulit jest jedną z niedoskonałości ciała z który zmaga się większość kobiet. Wyeliminowanie go nie jest trudne, wymaga jednak systematyczności dostosowania domowych sposobów. Jednym z nich jest olejek na cellulit, który z łatwością przygotujemy samodzielnie w domu.

Olejek na cellulit – jaki będzie najlepszy? Jakie olejki mieszać?Cellulit na pupie

Olejek na cellulit znacznie wspomaga walkę z defektem estetycznym. Eliminowanie cellulitu to proces, który zauważymy już po kilku tygodniach stosowania różnych preparatów. Olejki eteryczne na cellulit działają łagodząco na skórę, wspomagając jednocześnie jej prawidłowe funkcjonowanie. Wybierając olejki na cellulit, z których stworzymy własną miksturę warto kierować się właściwościami poszczególnych olejków i własnymi preferencjami dotyczącymi zapachu. Olejki działające na cellulit to m. in. te pochodzenia ziołowego.

Dodatkowo równie skuteczne są olejki z cytrusów i przypraw o charakterze rozgrzewającym. Poniżej podane mieszanki olejków eterycznych należy wymieszać z łyżką oleju tłoczonego na zimno. W zależności od upodobań może być to olej z pestek winogron, słonecznika lub orzecha włoskiego, który nadaje skórze brązową barwę.

Olejek orzeźwiający – połączenie zapachu bazylii i cytryny dajeniezwykle orzeźwiający aromat, pobudzając nas na resztę dnia. 

  • 2 krople olejku jałowcowego
  • 1 kropla tymiankowego
  • 1 kropla cytrynowego
  • 1 kropla bazyliowego

Olejek ziołowy – niezwykle aromatyczny rozluźnia ciało i pozwala się zrelaksować

  • 3 krople olejku jałowcowego
  • 3 krople kminkowego
  • 3 krople rozmarynowego

Olejek rozgrzewający – doskonale sprawdza się do masaży, rozluźnia i pozwala zwalczyć obolałe mięśnie

  • 4 krople olejku kminkowego
  • 3 krople kardamonowego
  • 3 krople rozmarynowego

Olejki na cellulit doskonale sprawdzają się do masaży antycellulitowych wykonywanych manualnie lub z pomocą rollerów i innych urządzeń. Ich zadaniem jest przyspierzenie spalania tkanki tłuszczowej i uregulowanie gospodarki lipidowej, Dla przykładu olejek cynamonowy na cellulit jest stosowany od bardzo dawna właśnie ze względu na swoje lecznicze działanie.

Przyspiesza on mikrokrążenie w okolicach nóg i pośladów, nawilża skórę. Zawarte w nim witaminy pomagają w lepszym odbudowywaniu się tkanek, dzięki czemu usuwane są również rozstępy.

Dobry olejek na cellulit.

Olejek na cellulit – Jak go stosować?

Olejek na cellulit można stosować na naszym ciele przy użyciu kilku metod. Pomogą one w skutecznym wchłanianiu się olejków i niwelowaniu skórki pomarańczowej z naszego ciała. W zależności od ilości czasu, który chcemy przeznaczyć na pielęgnacje możemy stosować je zamiennie. Najważniejsza jest systematyczność wykonywanych zabiegów.


  • kąpiel antycellulitowa – olej na cellulit sprawi, że nasze ciało odpręży się znacznie bardziej, a olejki powoli będą wchłaniać się w nasze ciało. Skóra nabiera jędrności i sprężystości
  • antycellulitowy scrub do ciała – do ulubionego scrubu do ciała przyrządzonego np. z kawy i masła shea lub cukru i rozgniecionego kiwi, warto dodać mieszankę olejków. Delikatny masaż drobinkami zawartymi  preparacie pozwoli lepiej wchłaniać się olejkom a dodatkowo poprawi mikrokrążenie.
  • olejek na cellulit – w swojej najczystszej postaci można stosować do wcierania go w skórę, co przynosi najlepsze efekty. W przypadku olejku cynamonowego wykorzystuje się również okłady łagodzące skórę.
  • zabieg body wrap – dodając do całej procedury olejki na cellulit uzyskamy znacznie lepsze efekty. Wystarczy zamiast preparatów kupionych w drogerii zaaplikować pod folię olejek.

Olej na cellulit – jak przechowywać?

Olej na cellulit można przechowywać w lodówce nawet do 3 miesięcy. Brak dostępu światła sprawi, że olejek zawsze będzie świeży. Należy również pamiętać, żeby nigdy nie stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych, ponieważ mogą bardzo podrażniać skórę.  zależności od przygotowanej mikstury nalezy wymieszać ją  z conajmniej z dwiema łyżkami oleju tłoczonego na zimno.


Bibliografia

1. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code