Roller na cellulit to aktualnie modny sposób walki z pomarańczową skórką. Jak wykorzystać jego możliwości, aby ujędrnić i wygładzić skórę całego ciała? Jaki roller kupić, aby sprawdził się w walce z nieładną skórą? Poznaj zestaw najskuteczniejszych ćwiczeń z zastosowaniem rollera, do walki z cellulitem.
Roller to niewielki, wykonany z tworzywa miÄ™kkiego – zazwyczaj piankowego, przyrzÄ…d w postaci waÅ‚ka, który umożliwia dokÅ‚adne rozmasowanie ciaÅ‚a. Masaże, rozciÄ…ganie, wygÅ‚adzanie prowadzi do rozluźniania mięśni, wygÅ‚adzenia skóry, poprawienia elastycznoÅ›ci, sprężystoÅ›ci i kurczliwoÅ›ci tkanek miÄ™kkich. SprzÄ™t ten może być wykorzystywany, jako Å›rodek rozluźniajÄ…cy po intensywnym treningu sprawnoÅ›ciowym, jak również, jako codzienny rytuaÅ‚ dbania o elastyczność mięśni i skóry.
Roller na cellulit i jego rola w walce z cellulitem.
Roller na cellulit odgrywa bardzo ważną rolę w walce z pomarańczową skórką. Dzięki wykonywanym automasażom, skóra ciała nabiera elastyczności i jędrności. Odpowiednio dobrany sprzęt, regularnie i starannie wykonywane ćwiczenia pozwolą pozbyć się niechcianego problemu, jednocześnie rozciągając i poprawiając kondycję skóry. Rozciągnięcie, osiągnięcie większej sprężystości, wygładzenie i pobudzenie skóry przy użyciu wałka będzie możliwe po wykonywaniu codziennych, kilkunastominutowych serii.
Sprawdź również jak działa masażer na cellulit!
Roller na cellulit – jak wybrać odpowiedni sprzÄ™t.
Roller na cellulit to produkt, który powinien być sprawdzony i wykonany z przyjemnego i dobrego jakościowo tworzywa. Główną cechą tego rodzaju akcesoriów powinna być wysoka trwałość materiału, z którego jest on wytworzony, jak również odpowiedni rozmiar dopasowany do rozmiarów ciała. Ważną cechą charakteryzującą roller stosowany w celu pozbycia się cellulitu jest jego struktura. Produkt ten powinien posiadać odpowiednie wypustki, dzięki którym masaż będzie bardziej intensywny, a nacisk dotrze w każdy zakątek ciała.
Roller na cellulit i jego wykorzystanie w ćwiczeniach.
Roller na cellulit i jego wykorzystanie w ćwiczeniach możliwe jest zarówno w domu, jak i na siłowni czy świeżym powietrzu. Stosowanie odpowiednio dobranych ćwiczeń i ruchów pozwoli pozbyć się niechcianego problemu, jak również zadbać o kondycję mięśni i skóry.
Przykładowy zestaw ćwiczeń stosowanych w walce z cellulitem zawiera propozycje takie jak:
-  ćwiczenia na uda – siad prosty na podÅ‚odze, uÅ‚ożenie rollera pod poÅ›ladkami, koÅ‚ysanie siÄ™ na waÅ‚ku w przód i w tyÅ‚,
-  ćwiczenia na zewnÄ™trznÄ… stronÄ™ ud – leżenie na waÅ‚ku bokiem, uÅ‚ożenie drugiej nogi w zgiÄ™ciu przed nogÄ… masowanÄ…, przesuwanie nogi po przyrzÄ…dzie,
-  ćwiczenia na poÅ›ladki – siad poÅ›ladkiem na waÅ‚ku, zaÅ‚ożenie drugiej nogi na nogÄ™ ćwiczÄ…cÄ…, podpór tyÅ‚em, wykonywanie tzw. ” huÅ›tawki „.
Roller na cellulit – ogólne korzyÅ›ci.
Roller na cellulit posiada wiele ogólnych korzyści. Ćwiczenia z wykorzystaniem wałka bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie, wygląd oraz odprężenie całego ciała. Dzięki masażom wykonywanym na rollerze zostają pobudzane tkanki głębokie organizmu, a także można samemu wykonać drenaż limfatyczny.
Masowanie ciała rollerem w połączeniu z innymi ćwiczeniami, poprawia krążenie krwi, dotlenia organizm, jak również powoduje rozluźnienie powięzi mięśniowej. Prawidłowo wykonane ćwiczenia pozwalają także walczyć z powstawaniem zakwasów i mikro urazów. Wykonanie masażu od dołu działa energetyzująco i kojąco, a wykonany drenaż przyczynia się do usunięcia toksyn z organizmu.
Roller na cellulit to świetny sposób na poprawę jędrności skóry, pozbycie się niechcianego cellulitu, wygładzenie ciała, jak również zadbanie o organizm oraz jego sprawność i kondycję. Dzięki wykonywaniu codziennych,  niedługich serii ćwiczeń organizm staje się zdrowszy, a ciało bardziej sprężyste i elastyczne.
Bibliografia
1. Leleń K. Slimming and Anti-Cellulite Cosmetics – Possibilities and Limitations, 2009
2. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
3. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
4. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008