Bańki chińskie na cellulit
Cellulit

Bańki chińskie na cellulit – jak działają?

Bańki chińskie na cellulit to prosty, a zarazem jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się pomarańczowej skórki, prawdziwej zmory wielu kobiet. Masaż wykonywany za ich pomocą pozwala w znacznym stopniu poprawić nie tylko stan skóry, ale również wygląd całej sylwetki. Efekty stosowania tej starożytnej metody są naprawdę spektakularne.

Bańki chińskie na cellulit – na czym polega zabieg?

Bańki chińskie na cellulit - jak działają?Bańki na cellulit, nazywane często domową endermologią, to gumowe lub silikonowe, bezogniowe bańki sprzedawane w klasycznym zestawie złożonym z 4 sztuk różnej wielkości, używanych w zależności od tego, jaka część ciała będzie poddawana zabiegowi. Walka z cellulitem przy ich użyciu przynosi w krótkim czasie bardzo wymierne rezultaty a do tego niewiele kosztuje. Właśnie dlatego tego rodzaju masaż jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem. Jego celem jest pokonanie każdej z dwóch odmian cellulitu – tłuszczowego oraz wodnego.

Bańka chińska na cellulit przystawiona do ciała oraz odpowiednio przyciśnięta wytwarza podciśnienie. Przyssana w ten sposób do skóry jest przesuwana okrężnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Działa jak drenaż limfatyczny, usuwając nadmiar substancji toksycznych oraz podkręcając metabolizm organizmu i przyspieszając tym samym proces lipolizy. Zabieg bańkami zalicza się do technik z grupy akupunktury.

Bańki chińskie na cellulit stosowane podczas masażu poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu możliwe jest znaczne przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i rozbicie jej nierównomiernego nagromadzenia. A to właśnie nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej odpowiada za zmiany, których chcemy się pozbyć. Skóra po zabiegu jest bardzo dobrze odżywiona, widocznie gładsza, jędrna i sprężysta. Dużo łatwiej wchłania preparaty pielęgnacyjne czy odżywcze stosowane zarówno podczas jak i po zabiegu.

Bańki chińskie na cellulit – gdzie i jak stosować?

Bańki chińskie na cellulit można stosować zarówno w gabinetach odnowy biologicznej czy profesjonalnych salonach kosmetycznych, które oferują ciekawe, autorskie zabiegi jak i w domu. Przed rozpoczęciem masażu dobrze jest oczyścić ciało. Najlepiej wziąć ciepły, rozluźniający prysznic, następnie obficie posmarować skórę oliwką z dodatkiem składników antycellulitowych np. wyciąg z bluszczu, kofeiny, alg morskich czy zielonej herbaty. Dzięki oliwce bańka chińska na cellulit będzie się łatwo przesuwała po skórze, wzmacniając jednocześnie jej działanie. Kolejny krok to dopasowanie rozmiaru bańki do części ciała, dla której będzie użyta. Jest to bardzo ważne, gdyż za duża będzie powodowała większy ból i może uszkodzić niepotrzebnie skórę. Przed nałożeniem należy ją podgrzać w ciepłej wodzie i szybko osuszyć. Aby bańkę przyssać, trzeba kciukami ucisnąć jej wierzchołek usuwając nadmiar powietrza i przycisnąć do ciała. Następnie należy przesuwać po skórze w linii prostej w górę i w dół oraz ruchami okrężnymi. Ważne jest, by nie ciągnąć jej do góry. Stopień zasysania reguluje siła nacisku kciuków.

Bańki na cellulit można stosować samodzielnie. Przed pierwszym użyciem warto zapoznać się z udostępnionymi w internecie przez gabinety czy kliniki kosmetyczne filmami instruktażowymi. Często są to po prostu sfilmowane zabiegi. Można wówczas obserwować sposób wykonywania całego masażu i dzięki temu wykonać go samodzielnie, poprawnie w domu. Wykonanie zabiegu nie jest trudne, jednak przy braku wprawy może być on nieco bolesny i pozostawić siniaki.

Ostrożnie przeprowadzony, pozostawi jedynie mocno zaczerwienioną na krótko skórę i ewentualnie drobne wybroczyny, które znikną w ciągu kilku dni, nie stanowi to jednak przeciwwskazania do kontynuowania kuracji.

Bańka chińska na cellulit sprawdzi się najlepiej w tych rejonach naszego ciała, które najchętniej korygujemy. Miejscami całkowicie bezpiecznymi do wykonania masażu są części obfitujące w tkankę tłuszczową oraz mięśnie, czyli uda, pośladki i brzuch. Zalecane są serie 10-12 zabiegów co 2-3 dni. Serie powtarza się aż do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Na każdą partię ciała należy poświęcić od 15 do 30 minut. W przypadku większych obszarów ciała, czas ten może się znacznie wydłużyć, nawet do 60 minut. Dla podtrzymania efektu dobrze jest robić 1 zabieg w tygodniu. Jak wiadomo, najważniejsze to zapobiegać, więc profilaktyczny, cotygodniowy masaż jest jak najbardziej wskazany.

Bańki chińskie na cellulit – dla kogo?

Bańki chińskie na cellulit to nieinwazyjna, bezpieczna i skuteczna metoda dającą trwałe efekty podobne jak w wyniku stosowania skomplikowanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej w pozbyciu się pomarańczowej skórki, ujędrnieniu skóry i wymodelowaniu sylwetki. Daje świetne rezultaty zwłaszcza w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych, ruchem oraz stosowaniem specjalistycznych kremów i preparatów. Jest dostępna praktycznie dla każdego, kto pragnie skutecznie o siebie zadbać. Dobrym kremem na cellulit jest serum Vialise, ponieważ zawiera naturalne składniki skutecznie wpływające na skórę dotkniętą pomarańczową skórką.
Podobnie jak przy masażu klasycznym, istnieją jednak pewne ograniczenia w stosowaniu bańki na cellulit. Jest to dość długa lista przeciwwskazań i trzeba mieć ich świadomość. Na masaż, bez względu na jego cel, nie powinny decydować się:
 • osoby z cerą naczynkową, bardzo cienką skórą,
 • osoby z zapalnymi stanami skóry,
 • osoby cierpiące na niewydolność krążenia (np. żylaki), wady i choroby serca,
 • osoby ze skłonnością do wylewów podskórnych, chore na hemofilię,
 • osoby z gorączką.

Baniek na cellulit nie powinno używać się u nikogo w obrębie: samego kręgosłupa, mostka, obojczyków, łopatek, okolic serca, oczu, uszu, brodawek, żołądka. Zawsze, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który osądzi, czy konkretne schorzenie może być przeszkodą do zastosowania masażu. 
Bańki chińskie na cellulit, znane i stosowane od dawna, mimo upływu lat nadal stanowią jedną z wiodących metod walki z niechcianą skórką pomarańczową. Jeśli tylko nasze zdrowie oraz skóra pozwalają nam na zastosowanie procedury z ich użyciem to warto wykorzystać tę szansę.


Bibliografia

1. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
3. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
4. V. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 2010

6 myśli w temacie “Bańki chińskie na cellulit – jak działają?”

 1. Ruta pisze:

  Nie wiem co jest takiego rewelacyjnego w masażu bańkami. Dla mnie ten zabieg na cellulit jest zbyt bolesny..

 2. NiNa pisze:

  A ja muszę powiedzieć, że masaż bańkami chińskimi na cellulit znacznie poprawił wygląd mojej skóry na udach. Jest jędrna i cellulit jest znacznie mniej widoczny. Przy tego typu masażach trzeba pamiętać o systematyczności i być wytrwałym 🙂

 3. marlenaPP pisze:

  Mi również pomogły masaże bańką chińską na cellulit. Najbardziej podoba mi się to, że można je wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy kupić bańki, oliwkę do masażu i można działać.

 4. jul-itka pisze:

  Uważam, że nie ma jak to profesjonalny zabieg w klinice medycyny estetycznej. Ja robiłam serię zabiegów Cellu M6 Integral (endermologia) w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Efekt zabiegu był taki, że cellulit praktycznie został usunięty, a tkanka tłuszczowa znacznie się zredukowała. Prawda jest taka, że należy wydać trochę grosza aby szybko dostać wymarzone rezultaty.

 5. kamila pisze:

  Mi jest ciężko uwierzyć w działanie masaży odchudzających. Widzę tutaj zwolenników baniek chińskich na cellulit, ale ja preferuję odpowiednią dietę i sport na cellulit.

 6. bianka0 pisze:

  Podobno bańki chińskie na cellulit działają. Przynajmniej tak twierdzi moja koleżanka, która jest fizjoterapeutką. Oczywiście ćwiczenia i dieta to najbardziej skuteczny sposób, ale zawsze warto mieć jakąś alternatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code