Cellulit - zabiegi
Cellulit

Zabiegi na cellulit – co warto o nich wiedzieć?

Zabiegi na cellulit są dobrą odpowiedzią dla wielu kobiet, które zmagają się z kłopotem, jakim jest pomarańczowa skórka. Za sprawą hormonów kobiecych – estrogenów – niestety większość kobiet dotyczy problem cellulitu. Sporo osób zatem decyduje się wykonać zabieg na cellulit. „Zabieg” brzmi już dosyć poważnie i często kojarzy nam się z działaniem inwazyjnym – tymczasem istnieją też zabiegi całkowicie nieinwazyjne, a nawet bardzo przyjemne.

Skuteczne zabiegi na cellulit – czego możemy spodziewać się w gabinecie kosmetycznym czy też klinice?

Sprawdż zabiegi na cellulitSkuteczne zabiegi na cellulit w wersji domowej są zabiegami dosyć popularnymi i większość to właśnie te zabiegi wybiera na początku swojej walki z cellulitem. Warto jednak sprawdzić, jakie są bardziej specjalistyczne metody na cellulit – zabiegi w gabinecie kosmetycznym bądź lekarskim.

 1. Drenaż limfatyczny – jest to specjalnie wykonywamy masaż ręczny bądź przy użyciu różnych urządzeń. Ma on na celu pobudzić naczynia limfatyczne i poprawić krążenie płynów ustrojowych. Ułatwia również odprowadzanie wody z tkanek. Powinien być stosowany dwa razy w tygodniu, zaś cała kuracja powinna liczyć 10-20 zabiegów.
 2. Cellulipoliza – polega na nakłuwaniu tkanki tłuszczowej dwiema igłami, a następnie wprowadzenie do niej prądu o niewielkiej częstotliwości. Dzięki temu poprawia się przepływ krwi, a także wzrasta tempo przemiany materii, co przyczynia się do zwalczania cellulitu.
 3. Karboksyterapia – jest to wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę. Sprawia, że zostaje poprawione mikrokrążenie dzięki rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także rozbijane zostają złogi tłuszczowe pod skórą, czyli nasz niepożądany cellulit. W dodatku karboksyterapia poprawia metabolizm. Aby zabieg ten przyniósł efekty, należy stosować go dwa razy w tygodniu, najczęściej przez 6-8 tygodni.
 4. Mezoterapia – istnieją dwa rodzaje mezoterapii: igłowa i bezigłowa. Igłowa polega na wprowadzeniu do skóry w sposób bezpośredni (przez cieniutkie igiełki) substancji aktywnych, które regulują metabolizm, mikrokrążenie i przyspieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej. Bezigłowa natomiast stosuje pole elektryczne w swojej metodzie. Są to dosyć skuteczne zabiegi na cellulit.
 5. Endermologia – przed zabiegiem należy założyć specjalny kostium. Zabieg ten to nic innego jak masaż wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy z wałeczkami. Przy tym rodzaju masażu wykorzystywane jest podciśnienie i nadciśnienie, przez co nasze ciało jest zasysane. W taki sposób skóra i warstwa tkanki tłuszczowej podskórnej jest masowana. Następuje poprawa krążenia krwi i limfy w naczyniach, dzięki czemu jest też przyspieszony proces spalania niechcianej tkanki tłuszczowej. Ponadto zabieg sprzyja redukcji toksyn z tkanek, a następnie wydaleniu ich z organizmu.
 6. Laseroterapia – jak sama nazwa wskazuje – w tej technice stosowany jest laser. Dzięki laseroterapii z tkanek usuwane są toksyny, poprawia się mikrokrążenie i spalana jest tkanka tłuszczowa, a zatem nasz cellulit.
 7. Krioterapia – jest to zabieg, który wykorzystuje niską temperaturę. Polega ona na chłodzeniu odpowiednich części ciała – czyli tych części ciała, które zawierają cellulit. Taki zabieg przynosi wiele korzyści: sprawia, że wzmocnione zostają naczynia krwionośne, dzięki czemu też przepływ krwi, jej krążenie, jest dużo lepszy; wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry; dzięki krioterapii następuje też zniszczenie komórek tłuszczowych, co sprzyja zredukowaniu tkanki tłuszczowej – jest to najistotniejsze w przypadku walki z cellulitem. Krioterapia to zdecydowanie skuteczny zabieg na cellulit.
 8. Body mix – wykorzystywane jest tutaj urządzenie, który łączy funkcje lasera biostympacyjnego i aparatów między innymi do krioterapii i masażu ciśnieniowego.
 9. Usuwanie cellulitu falą radiową – w tej metodzie chodzi o podgrzewanie głębokich warstw skóry w celu stymulacji procesu produkcji kolagenu. Dzięki kolagenowi uzyskujemy napięcie skóry i odpowiednią jędrność, co jest bardzo istotne, gdy posiadamy cellulit. Cały zabieg ma formę masażu specjalnym urządzeniem, a nasza skóra odczuwa podczas niego przyjemny dotyk urządzenia na ciele oraz ciepło, gdyż urządzenie jest nagrzane.

Zabiegi na cellulit – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Zabiegi na cellulit, owszem, są skuteczne, jednak każdy doskonale wie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Warto więc zadbać o to, aby cellulit na naszym ciele się nie pojawił. Jak to uczynić? Należy pamiętać o zdrowym trybie życia, czyli o odpowiedniej diecie, unikaniu używek, ale przede wszystkim o aktywnym trybie życia oraz stosowaniu skutecznych preparatów na cellulit – krem na cellulit Vialise jest świetnym przykładem serum na cellulit, które skutecznie wpływa na pomarańczową skórkę. Wtedy może unikniemy konieczności korzystania z zabiegów na cellulit.

Zabiegi na cellulit – czy każdy może je stosować?

Zabiegi na cellulit niestety nie mogą być stosowane przez każdego bez wyjątku. Istnieją różne przeciwskazania, które sprawiają, że danego zabiegu nie możemy wykonać. Należy też pamiętać, że w przypadku różnych zabiegów są to różne przeciwskazania, dlatego przed zabiegiem warto się upewnić, czy na pewno możemy dany zabieg stosować, czy lepiej spróbować innego zabiegu. Jednymi z istotniejszych przeciwskazań w przypadku endermologii są żylaki, zapalenie żył, przepuklina brzuszna czy duża ilość tłuszczaków. Jeżeli chodzi o karboksyterapię, nie można jej wykonywać, gdy posiadamy infekcje wirusowe, bakteryjne bądź grzybicze czy na przykład wtedy, gdy cierpimy na niewydolności narządowe.

Należy zatem bardzo ostrożnie podchodzić do wyboru metody, przy pomocy której chcemy radzić sobie z cellulitem.

W tym wszystkim musimy pamiętać, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Aby upewnić się, czy nie mamy żadnych przeciwskazań do korzystania ze specjalistycznych zabiegów na cellulit, należy skontaktować się ze specjalistą, który oceni, czy możemy skorzystać z danego zabiegu. On na podstawie informacji dotyczących naszego stanu zdrowia najtrafniej i najobiektywniej stwierdzi, czy zabieg będzie dla nas bezpiecznym rozwiązaniem. Pomoże nam również dobrać taki zabieg, który w naszym konkretnym przypadku będzie najkorzystniejszy i skuteczny.


Bibliografia

1. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014
2. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
3. Majdak J., Masaż bańkami, 2008

4 myśli w temacie “Zabiegi na cellulit – co warto o nich wiedzieć?”

 1. Marko23 pisze:

  Żona chodzi na te zabiegi redukujące cellulit i bardzo sobie chwali. Wspominała coś o zabiegu maximus, ale ja tam się na tym nie znam. Moim zdaniem to cellulit najlepiej redukuje ostry trening na siłowni 😀

 2. Emilia6 pisze:

  Zabiegi na cellulit są dobre, ale ja preferuję coś prostszego. Polecam peelinig kawowe domowej roboty. Bardzo prosty w przygotowaniu i naturalny:) Wiem, że nie ma takiego działania jak zabieg w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, ale na pewno jest dużo tańszy ;d

 3. Moneta44 pisze:

  Póki co nie mam na tyle dużego problemu z cellulitem aby pchać się na jakieś zabiegi redukujące pomarańczową skórkę, ale kto wie może kiedyś i ja będę musiała z nich skorzystać.

 4. Oxtis pisze:

  Decydując się na zabieg redukujący cellulit trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kliniki, w której będą posiadali nowoczesny sprzęt. Ja dlatego wybrałam Clinica Cosmetologica w Gdańsku gdzie zabieg redukujący cellulit miałam przeprowadzany za pomocą urządzenia Venus Legacy. Skuteczność zabiegu oceniam na bardzo zadowalającą. Wręcz nie spodziewałam się tak dobrych rezultatów, ponieważ nie odżywiam się dosyć dobrze i czasu na domowe ćwiczenia również było mało.. Polecam serdecznie wszystkim, którzy tak jak ja mają mało czasu żeby zwalczyć cellulit wysiłkiem fizycznym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code