Masażer na cellulit
Cellulit

Masażer na cellulit – jaki wybrać?

Masażer na cellulit jest bardzo pomocnym urządzeniem w walce z tak zwaną skórką pomarańczową, która niewątpliwie jest zmorą wielu kobiet zwłaszcza w sezonie letnim. Masaż na cellulit pozwala usprawnić przepływ limfy, pomaga w rozbiciu tłuszczu zalegającego pod skórą oraz w ujędrnieniu skóry. Obecnie na rynku możemy znaleźć różne rodzaje masażerów a różnią się one przede wszystkim ceną jak i sposobem użycia. W przypadku masażerów najważniejsza jest jednak regularność w ich używaniu jak i na przykład użyte równocześnie kremy lub oliwki antycellulitowe.

Masażer do cellulitu – przybliżony opis rodzajów masażerów

Masażer antycellulitowyMasażer do cellulitu – jest to urządzenie dostępne na polskim rynku pod różnymi postaciami. Przede wszystkim masażery można podzielić na masażery ręczne oraz elektryczne. Poniżej zostaną opisane rodzaje masażerów dostępnych do zakupu oraz opis ich działania.

 1. Masażer na cellulit – ręczny:
  – Rolka z wypustkami czyli potocznie roller na cellulit – jest to najprostszy i najtańszy rodzaj masażera dostępnego na rynku ponieważ nie wymaga on użycia siły czy mocnego nacisku przy wykonywanym masażu. Najlepsze efekty przynosi stosowanie go codziennie lub co najmniej co drugi dzień. Ceny tych masażerów zaczynają się od 10 złotych. 
  – Gumowe rękawice z wypustkami
   – posiadają one wypustki i w zależności od „modelu” rękawicy mogą być one mniejsze lub większe. W praktyce jednak zdecydowanie lepiej sprawdzają się te z większymi wypustkami ponieważ nie uszkadzają one naskórka. Rękawica do masażu może być stosowana zarówno pod prysznicem jak i w połączeniu z kremem antycellulitowym. Jak w poprzednich przypadkach dużą rolę w walce ze skórką pomarańczową odgrywa tu regularne stosowanie. Minusem tego masażera jest to, że jest on za słaby do walki z cellulitem głębokim oraz rozległym. Ceny tych rękawic zaczynają się od 18 złotych.
  – Drewniany masażer z wypustkami w formie szczotki jest to najprostszy masażer jaki można kupić nawet w drogerii. Można używać go zarówno pod prysznicem jak i z użyciem wybranego balsamu antycellulitowego czy oliwki do masażu. Plusem tego masażera jest brak siniaków czy popękanych naczynek po jego użyciu. Masaż drewnianą szczotką najlepiej wykonywać codziennie a czas jego trwania powinien wynosić minimum 10 minut. Ceny takiego masażera zaczynają się od 20 złotych.
  – Kubeczki silikonowe z tworzywa PVC (ich użycie jest podobne do użycia bańki chińskiej) – używane regularnie pomagają zwalczyć wszystkie rodzaje cellulitu (tłuszczowy, wodny, twardy czy mieszany) ale nie są wskazane dla osób posiadających problemy z krążeniem. Tego typu masażery zwalczają cellulit przez zasysanie skóry a następnie wykonywanie okrężnych ruchów. Ceny tego typu masażerów zaczynają się od 80 złotych.
  – Bańka chińska – uważana jest ona za najskuteczniejszy ręczny masażer na cellulit ponieważ poprawia ona elastyczność skóry, poprawia krążenie limfy, pozwala na redukcję obwodów ciała oraz bardzo często masaże bańką chińską wykonywane są w gabinetach kosmetycznych. Jednak nieumiejętne stosowanie bańki może doprowadzić do powstania siniaków czy wybroczyn. Masaż bańką chińską wykonujemy okrężnymi ruchami od dołu w stronę serca. Najlepiej wykonać ciąg zabiegów bańką chińską przez 7-10 dni a następnie dać skórze odpocząć 7 dni. Bańkę chińską można nabyć w aptece (jest ona sprzedawana w zestawie – 5 sztuk w opakowaniu – bańki w zestawie różnią się wielkościami) a jej cena zaczyna się od 35 złotych (za komplet). Warto wspomagać się skutecznymi produktami – krem na cellulit Sinial zawiera naturalne, aktywne składniki, które pomagają redukować uporczywą pomarańczową skórkę.
 2. Masażer na cellulit elektryczny – jest on dużo bardziej silniejszy od masażera ręcznego i należy zwracać uwagę na prędkość/ moc z jaką używamy masażera na początku, ponieważ nasza skóra nie jest do niego przyzwyczajona. Warto jednak kupić masażer o większej mocy, gdyż skóra się dość szybko się do niego przyzwyczai. W przypadku masażerów elektrycznych można również spotkać masażery wibracyjne (np pas wibracyjny). Masaż wibracyjny przynosi najlepsze efekty gdy wcześniej skórę posmarujemy kremem na cellulit, owiniemy tą partię ciała folią spożywczą i dopiero nałożymy na to miejsce pas. Czas trwania takiego zabiegu wynosi ok 20-30 min. Częstotliwość wykonywania masaży urządzeniami elektrycznymi zależy od indywidualnych preferencji jednak dla osiągnięcia szybkich efektów zalecane jest łączenie ich z kremami antycellulitowymi i wykonywania ich codziennie lub co drugi dzień. Przy wyborze masażera elektrycznego warto jednak zwrócić też uwagę na jego gabaryty – jeśli masażer będzie mniejszy i lżejszy będzie się go po prostu wygodniej użytkować. Jest on też droższą opcją w porównaniu do masażerów ręcznych, ponieważ jego ceny zaczynają się od 70 złotych. Aby pozbyć się skórki pomarańczowej bardzo ważne jest zastosowanie tak zwanego zmasowanego ataku, czyli na przykład połączenie jakiegoś skutecznego kremu wraz z urządzeniem jakim jest masażer. Cellulit jest nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką tłuszczową w ciele i dlatego w trakcie walki z nim warto używać masażera, ponieważ pozwoli to na uzyskanie szybszych oraz przede wszystkim mocniejszych efektów.
 3. Masażer ultradźwiękowy – jest najbardziej zaawansowanym masażerem ponieważ dzięki emisji ultradźwięków pozwala on na usunięcie z organizmu toksyn w dużo szybszym tempie a dodatkowo pozwala on na wręcz błyskawiczne wchłonięcie się substancji aktywnych z kremów antycellulitowych jakie stosujemy w trakcie wykonywanego masażu. Efekty masażu ultradźwiękowego można zauważyć już po kilku użyciach oraz zaleca się aby nie dociskać masażera zbytnio do ciała gdyż przynosi to dużo lepsze efekty. Częstotliwość używania tego rodzaju masażera wynosi od 2-3 razy w tygodniu dla osiągnięcia zadowalających efektów. Masażery ultradźwiękowe polecane są kobietą u których występuję cellulit już w bardzo zaawansowanym stopniu. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 200 złotych.

Masażer na cellulit jako niezbędna pomoc w walce ze skórką pomarańczową – podsumowanie

Masażer na cellulit jest bardzo pomocnym urządzeniem w walce z cellulitem zwłaszcza w połączeniu z odpowiednimi preparatami stosowanymi równocześnie, ponieważ urządzenia te pozwalają na szybsze wchłonięcie substancji aktywnych ze stosowanych preparatów. To jaki rodzaj masażera wybierzemy zależy tak naprawdę od budżetu jaki mamy ochotę przeznaczyć na tego typu urządzenie, rodzaju jak i wielkości cellulitu z jakim się borykamy, tego jak często i długo chcemy go wykonywać oraz przede wszystkim jego stopnia zaawansowania. 


Bibliografia

1. Sylwia Orzechowska, Bartosz Trybulec, Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet, 2015
2. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu, 2010
3. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008

3 myśli w temacie “Masażer na cellulit – jaki wybrać?”

 1. Ewe2 pisze:

  Wydaje mi się, że taki masażer na cellulit jest kompletnie przereklamowany i szkoda na niego pieniędzy. Już lepiej kupić jakiś krem antycellulitowy, zmienić dietę i zacząć ćwiczyć.

 2. Malina-66 pisze:

  Może masz rację, że taki masażer na cellulit jest przereklamowawszy, ale za to taki masaż jest mega przyjemny i relaksujący, a w dodatku możemy go wykonać samodzielnie w domu.

 3. Ja tam już wolę wydać pieniądze na profesjonalne zabiegi w klinice medycyny estetycznej takiej jak np. Clinica Cosmetologica w Gdańsku, gdzie mam pewność, że taki zabieg przyniesie mi oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code