Czarna rzepa na cellulit.
Cellulit, Sposoby

Czarna rzepa na cellulit – działanie i gwarantowane efekty

Czarna rzepa na cellulit jest znana ze swojego silnego działania. Nieestetyczne grudki pojawiające się pod powierzchnią naszej skóry są wynikiem niewłaściwej diety, stylu życia. Istnieje wiele sposobów, które pozwolą zwalczyć cellulit. Wyjątkowo skuteczne stają się te opierające się na naturalnych składnikach. W związku z tym coraz częściej wykorzystuje się do kuracji zioła, warzywa i składniki pochodzenia naturalnego (np. w kremach czy balsamach)

Czarna rzepa na cellulit – działanie i oczekiwane efekty

Czarna rzepa na cellulit posiada wiele składników, które trudno zastąpić. Jest to roślina kapustowata, z powodzeniem hodowana w Polsce. Charakterystyczne czarne bulwy o białych środkach znajdziemy w sklepach w okresie jesiennym tuż po pierwszych przymrozkach. Czarna rzepa może być zarówno stosowana zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Z całą pewnością każdy z nas zna surówki z czarną rzepą, która posiada ostry smak przypominający rzodkiew. Takie działanie na cellulit, jest również wskazane, jednak by stosowanie jej było całkowicie kompleksowe, warto przyrządzać z niej najróżniejsze maseczki czy okłady.

Czarna rzepa na cellulit ma przede wszystkim za zadanie usunąć nadmiar wody zatrzymanej pod skórą, i przyspieszyć metabolizm, który pozwoli zredukować tkankę tłuszczową. Warto rozpocząć, od uświadomienia sobie, jakie bogactwo witamin i minerałów niesie ze sobą czarna rzepa. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a zapewnienie właściwych poziomów każdego ze składników pozwoli skutecznie redukować cellulit.

Co znajdziemy w czarnej rzepie ?


  • rafanina i rafanol – to naturalne związki siarki, dzięki którym korzystnie wpływają na zwalczanie cellulitu. Siarka jest głównym czynnikiem, który przyspiesza mikrokrążenie, dzięki czemu usprawnia się proces lipolizy i spalania tkanki tłuszczowej.
  • witaminy C, PP, B1, B2 – kompleks witamin zawarty w czarnej rzepie, poprawia kondycję skóry, pozwala jej skutecznie się odbudowywać i wyrównują jej koloryt. Dodatkowo również przyspieszają przemianę materii, niezbędną do walki z cellulitem
  • potas, magnez, żelazo, wapń i fosfor – wysokie stężenie soli mineralnych zawartych w rzepie pozwala na skuteczne odprowadzanie wody i właściwe funkcjonowanie organizmu.

Rzepa na cellulit

Czarna rzepa na cellulit – jak stosować?

Czarna rzepa na cellulit ma przede wszystkim dwie postacie.  Można ją wykorzystywać do przyrządzania domowych naparów, które dostarczą od wewnątrz niezbędnych witamin i minerałów poprawiających wygląd naszego ciała, ale przede wszystkim będzie miał działanie moczopędne.  Dzięki temu skutecznie zostanie odprowadzona gromadząca się woda, a wraz z nią toksyny. Maska z czarnej rzepy jest drugim sposobem jej wykorzystania. Jak ją przygotować?

Maska z czarnej rzepy jest bardzo korzystna dla naszej skóry. By ją przygotować wystarczy zetrzeć rzepę na grubych oczach i dodać do niej odrobinę oleju. Następnie należy nałożyć ją na przygotowaną wcześniej skórę (umytą, odłuszczoną i wysuszoną). Pozostawiony na skórze okład na około 30 minut stosowany systematycznie już po kilku miesiącach przyniesie rewelacyjne efekty. Im dłużej  będziemy stosować zarówno maskę, jak i napary, tym lepsze rezultaty otrzymamy.

Czarna rzepa na cellulit ma wiele właściwości, które pozwolą  zwalczyć defekt estetyczny naszej skóry. By zmaksymalizować efekty warto prowadzić zdrowy tryb życia i zwiększyć aktywność fizyczną, która pozwoli na skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Doskonałym dodatkiem do czarnej rzepy będą również antycellulitowe kremy i balsamy. W zależności od czasu który poświęcimy na pielęgnacje ciała, takich efektów możemy oczekiwać.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code