Jałowiec na cellulit
Cellulit, Sposoby

Jałowiec na cellulit jako skuteczna metoda w walce z tą dolegliwością

Jałowiec na cellulit to doskonały przykład wykorzystania ziół w walce z tym uciążliwym i nieestetycznym schorzeniem, z którym muszą się zmagać przede wszystkim kobiety, choć nie tylko, ponieważ przypadłość ta dotyka również coraz więcej mężczyzn. Ziołoterapia jest odkrywana na nowo po latach zapomnienia ze względu naturalne pochodzenie, wyjątkowo niską cenę i jednocześnie dużą skuteczność.

Jałowiec na cellulit – jakie posiada właściwości?

Jałowiec na cellulit działa niezwykle efektywnie, jego owoce posiadają bowiem właściwości moczopędne i znakomicie regulują pracę wątroby, co skutkuje wyeliminowaniem z organizmu toksyn i przyspieszeniem metabolizmu. Jest ponadto jednym z tych ziół, których regularne stosowanie wpływa na poprawę krążenia krwi czy zmniejszenie poziomu cukru – dzięki temu tkanki są lepiej odżywione i znacznie zdrowsze. Warto jeszcze dodać, że jałowiec napędza nasz organizm do działania poprzez stymulowanie procesów fizjologicznych w nim zachodzących.

Jałowiec na cellulit – najpopularniejsze sposoby przygotowania

Jałowiec na cellulit jest najczęściej stosowany pod trzema postaciami – jako olejek, napar albo sok. Wyroby te pomagają najskuteczniej zredukować lub nawet zlikwidować cellulit.

Można je przygotować szybko i co najważniejsze niezwykle łatwo:

  • Olejek pozyskujemy z szyszkojagód w procesie destylacji. W tym celu rozgniatamy kilka owoców, zanurzamy je w oleju (np. roślinnym) i odstawiamy na około miesiąc. Po tym czasie jest już gotowy do użycia. Smarując nim miejsca dotknięte cellulitem wyrównujemy nierówności skóry i wygładzamy ją.
  • Napar uzyskujemy poprzez zalanie owoców jałowca wrzątkiem, który następnie odstawiamy do wystygnięcia. Należy pamiętać, aby używać niewielkiej ilości wody, ponieważ dzięki temu składniki będą maksymalnie skoncentrowane.
  • Sok z jałowca przygotowujemy oczywiście z jego owoców. Wystarczy je rozdrobnić, zalać wrzątkiem (ok. 100 ml) i całość przykryć, a po 15 minutach odcedzić. Pozyskany w ten sposób napój jest prawdziwą bombą witaminową, która skutecznie działa na cellulit od środka.

Jałowiec na cellulit – jak długo trzeba stosować, aby pojawiły się pierwsze efekty?

Zarówno olej z jałowca na cellulit, jak i napar powinny być stosowane regularnie, aż do momentu całkowitego pozbycia się tego schorzenia. Pamiętajmy oJałowiec skuteczny na cellulit. wcieraniu tych wyrobów w ciało rano i wieczorem, a także za każdym razem przed ćwiczeniami ruchowymi. Wówczas ich działanie jest najszybsze i najbardziej skuteczne. Z kolei sok należy pić przez około 8-10 dni, najlepiej dwie łyżki od razu po posiłku.

Wystarczy to robić 3 lub 4 razy w tygodniu. Warto podkreślić, że jałowiec stosowany pod postacią oleju, naparu lub soku daje efekty w różnym czasie – jest to uzależnione przede wszystkim od konkretnego organizmu. Trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość i regularnie stosować jałowiec – cellulit w starciu z nim nie będzie miał wtedy żadnych szans.

Jałowiec na cellulit, dieta i krem to najlepsze połączenie

Jałowiec na cellulit w formie opisanej w niniejszym artykule to oczywiście świetny sposób na pozbycie się tego schorzenia, ale często może nie wystarczyć. Jeśli ktoś ma bowiem zaawansowany cellulit, jałowiec powinien być dodatkiem do ćwiczeń fizycznych, diety oraz specjalistycznych kremów antycellulitowych, zawierających substancje pochodzenia naturalnego, wolne od jakichkolwiek parabenów. Łączenie tych sposobów jest gwarancją przyspieszenia kuracji i pozwoli w niedługim czasie cieszyć się piękną skórą.

Reasumując, jałowiec jest ziołem wykazującym zbawienne właściwości w walce z redukcją cellulitu. Jego stosowanie przynosi bowiem spektakularne efekty, zwłaszcza w połączeniu ze spożywaniem zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz regularnym wysiłkiem fizycznym. Wszystkie te elementy stanowią podstawę procesu zmierzającego do pozbycia się wszelkich mankamentów estetycznych.
Co na cellulit?


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code