Maseczka z cynaomnu
Cellulit

Maseczka z cynamonu na cellulit- właściwości, jak przygotować.

Maseczka z cynamonu na cellulit jest prostym, łatwym i bardzo skutecznym sposobem na zniwelowanie pomarańczowej skórki. Wykonywana w sposób regularny świetnie ujędrnia i wygładza skórę objętą tym schorzeniem.

Maseczka z cynamonu na cellulit- czym jest tak właściwie cynamon?

Maseczka z cynamonu na cellulit coraz częściej stosowana jest w zabiegach kosmetycznych. Cynamon jest to zmielona kora cynamonowca cejlońskiego. To przyprawa o niezwykłych właściwościach docenia się ją zwłaszcza w okresie świątecznym. Wykorzystywana do wypieków, posiadająca cudowny korzenny aromat.

Cynamon znajduje także zastosowanie w kosmetyce oraz lecznictwie. Posiada w sobie wiele substancji o działaniu zdrowotnym, wykazuje właściwości antynowotworowe. Może zapobiegać rozwojowi chorób neurodegradacyjnych oraz wspomaga proces ich leczenia. Cynamon zaliczany jest do grupy termogeników, czyli substancji przyspieszających spalanie tłuszczu oraz przemienię materii.

Maseczka cynamonowa

Maseczka z cynamonu na cellulit- właściwości cynamonu

Maseczka z cynamonu na cellulit to doskonały sposób na walkę z tym schorzeniem. Cynamon jest źródłem błonnika, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości oraz pozwala na oczyszczanie układu pokarmowego, ze wszystkich zalegających toksyn, które wpływają na powstawanie zmian w postaci cellulitu. Przyprawa doskonale wpływa na prawidłową pracę nerek, przyspiesza także cały proces trawienia. Kora cynamonowca charakteryzuje się działaniem odchudzającym, przez co pomaga wyeliminować problem cellulitu, czyli tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą.

Doskonale wpływa na przemianę materii i spalanie tłuszczów. Właśnie dlatego często wykorzystywany jest przy diecie antycellulitowej. Z jego pomocą można zadbać o swoją sylwetkę, przy czym cieszyć się także doskonałym smakiem różnych potraw. Przyprawa ta stosowana jest przy kuracjach antycellulitowych, gdyż cynamon skutecznie poprawia krążenie. Korę cynamonowca nakładana w postaci maseczki doskonale ujędrnia skórę, dba o jej zdrowy wygląd. Rozgrzeje naskórek, usunie tłuszcz i wodę z komórek, zostawi także na skórze, cudowny aromatyczny zapach. Właśnie dlatego przyprawa ta jest często jednym z głównych składników kosmetyków antycellulitowych.

Maseczka z cynamonu na cellulit- jak przygotować maseczkę z cynamonu w domu?


Maseczka z cynamonu na cellulit- składniki, których potrzebujemy to:

  1.  5 opakowań cynamonu w proszku.
  2.  Pół szklanki wody.

Sposób przygotowania:

  • Mieszamy nasz cynamon w proszku z wodą, dopóki nie uzyskamy konsystencji papki.
  • Gotową maseczkę nakładamy na wszystkie miejsca zmienione chorobowo, czyli przeważnie na uda oraz pośladki, czy też inną część ciała objętą pomarańczową skórką.
  • Najbardziej problematyczne miejsca, możemy owinąć folią spożywczą, co wzmocni siłę działania maseczki.
  • Pozostawiamy nasz preparat na skórze przez 20 do 30 min.
  • Przez ten czas, najlepiej jeśli usiądziemy w ciepłym miejscu i przykryjemy się kocem. Ciepło dobrze wpływa na działanie substancji aktywnych.
  • Po upłynięciu czasu, dokładnie spłukujemy maskę ciepłą wodą. Możemy na koniec dodatkowo nałożyć preparat antycellulitowy.

Cynamon na cellulit

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, najlepiej stosować taki zabieg 3 razy w tygodniu, dopóki nie zauważymy zadowalających nas efektów. Należy pamiętać przede wszystkim o regularności korzystania z maseczki cynamonowej na cellulit. Cynamon wpływa na nasz nastrój, odpręża i pozostawia na skórze cudowny zapach. Podobne właściwości do tej przyprawy, wykazuje imbir, więc jeśli chcemy wzmocnić efekt, możemy dodać go trochę do naszej maseczki.

Należy pamiętać, iż nie ma gwarancji na to, że maseczka  z cynamonu pozwoli całkowicie pozbyć się tego problemu skórnego. Jednak warto skorzystać z domowego sposobu na pomarańczową skórkę, gdyż niesie on ze sobą wiele zalet zdrowotnych.


Bibliografia

1. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code