Olejek kokosowy na cellulit.
Cellulit

Olej kokosowy na cellulit – czy może go zlikwidować?

Olej kokosowy na cellulit jest jednym z najlepszych, domowych sposobów likwidowania „pomaraÅ„czowej skórki”. Moda na jego używanie rozprzestrzenia siÄ™. Dlaczego? Jak używać i jakie wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci uwalnia? Kiedy i po jakim czasie możemy spodziewać siÄ™ pozytywnych efektów?

Olej kokosowy na cellulit – peelingi

Olej kokosowy na cellulit dziaÅ‚a już od pierwszych zastosowaÅ„ przy nowo pojawiajÄ…cym siÄ™ cellulicie. Szybko i skutecznie nawilża skórÄ™, a po kilku dniach regularnego smarowania wygÅ‚adza i przywraca gÅ‚adkość, równość, jednolitość ciaÅ‚a. Cellulit gromadzi siÄ™ głównie na udach, poÅ›ladkach, piersiach, ale także na brzuchu – nawet jeÅ›li spalimy tkankÄ™ tÅ‚uszczowÄ… brak odpowiedniej pielÄ™gnacji nie zredukuje problemu.

Sprawdź co powinna zawierać skuteczna maść na cellulit!

Olej kokosowy można zastosować w kilku formach peelingu. Na przykład:


  • Olej kokosowy i sól kuchenna – wymieszanie oleju ze zwykÅ‚Ä… solÄ… kuchennÄ… stworzy konsystencjÄ™, którÄ… warto nasmarować grudkowate obszary ciaÅ‚a. Po kilkunastu minutach spÅ‚ukujemy je letniÄ… wodÄ… i cieszymy siÄ™ usuniÄ™ciem martwego naskórka.
  • Olej kokosowy i biaÅ‚y cukier – skÅ‚adniki mieszamy w proporcji 4:1. Szybko zauważymy efekt wygÅ‚adzenia i redukcji cellulitu.
  • Olej kokosowy i cytrusy – 2 Å‚yżki oleju poÅ‚Ä…czone z ok. 300 g biaÅ‚ego cukru, mieszamy dalej ze startÄ… skórkÄ… cytryny lub pomaraÅ„czy. Dodajemy 5-10 kropli olejku pomaraÅ„czowego. Taki peeling dziaÅ‚a rozjaÅ›niajÄ…c ciaÅ‚o.

Zbyt długo przechowywany peeling może się zepsuć, dlatego warto przyrządzać go bezpośrednio przed użyciem. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, można Olej z kokosa na cellulit.zwiększać proporcje tak, by raz stworzony peeling był przygotowany na maksymalnie 2-3 użycia.

Jak długo powinna trwać kuracja? Takie dane są kwestią indywidualną, ale średnio od tygodnia do dwóch tygodni widać najlepsze rezultaty. Peeling trzeba stosować regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu. W trosce o zachowanie wszystkich drogocennych właściwości oleju, przechowujmy go w chłodnym i ciemnym miejscu.

Olej kokosowy na cellulit dziaÅ‚a także nocÄ… – kiedy może siÄ™ spokojnie wchÅ‚onąć i wraz ze wszystkimi procesami regeneracyjnymi organizmu, uaktywnić. Dlatego czasami warto go smarować w takiej postaci w jakiej wystÄ™puje. Po przebudzeniu od razu poczujemy odżywienie i nawilżenie ciaÅ‚a.

Olej kokosowy na cellulit powinien pachnąć?

Olej kokosowy na cellulit oddziaÅ‚uje niezależnie od tego czy wydziela naturalny zapach kokosa czy nie. W sklepach mamy dostÄ™pne dwa rodzaje tego produktu – rafinowany i nierafinowany. Ten pierwszy jest bez zapachu, drugi rozprzestrzeni w naszym domu kokosowy aromat. Główna różnica leży w procesie produkcji. Do produkcji oleju nierafinowanego stosuje siÄ™ niskÄ… temperaturÄ™, dziÄ™ki czemu utrzymujÄ… siÄ™ miÄ™dzy innymi tokoferole (witamina E) oraz zwiÄ…zki polifenolowe.

Warto pamiÄ™tać, że oleje dziaÅ‚ajÄ… bardzo podobnie. WyższÄ… wartość oleju rafinowanego można okreÅ›lić w przypadku gotowania czy smażenia – pozbawienie zapachu zapewnia neutralność przy przygotowywaniu jakichkolwiek daÅ„. W przypadku pielÄ™gnacji lepiej sprawdza siÄ™ jednak olej nierafinowany – dostarcza on skórze 100% wartoÅ›ciowych skÅ‚adników. 

Kokos na cellulit.

Każdy olej kokosowy zawiera przede wszystkim nasycone kwasy tÅ‚uszczowe, witaminy E, A oraz K, cynk, wapÅ„ i inne potrzebne mineraÅ‚y. Jest też źródÅ‚em kwasu kaprylowego używanego do walki z grzybicÄ… i laurynowego – wzmacniajÄ…cego odporność. Dlaczego coraz bardziej popularnym produktem w kuchni jest wÅ‚aÅ›nie olej kokosowy? Na cellulit może dziaÅ‚ać też od wewnÄ…trz: poprawiać przepÅ‚yw krwi, przemianÄ™ materii i rozpad lipidów. Olej z kokosa używany w kuchni na dÅ‚użej zapewnia uczucie nasycenia i sprawia, że nie podjadamy miÄ™dzy posiÅ‚kami. Jest też zdrowym i bezpiecznym tÅ‚uszczem, i nawet w dużych iloÅ›ciach, zostaje przetworzony na energiÄ™.

Organizm nie odkłada go i tym samym pomaga zachować odpowiednią masę ciała. Kobiety, które borykają się z cellulitem ze względu na nadwagę lub nawet zaawansowaną otyłość, powinny wykorzystywać go w kuchni chcąc po prostu schudnąć. Całkowite wyeliminowanie tłuszczu z diety jest niebezpieczne, a postanowienie na te pochodzące z oleju kokosowego to inwestycja w zdrowie i odzyskanie dobrej, atrakcyjnej sylwetki.


Bibliografia

1. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

4 myÅ›li w temacie “Olej kokosowy na cellulit – czy może go zlikwidować?”

  1. sanderka pisze:

    uwielbiam olej kokosowy na cellulit, ale jednak raz na jakiś czas, bo jednak takiego tłuszczu nie zawsze ma się czas nosić w ciągu dnia hahaha. staram się tak nakładać go 2 razy w tygodniu na kilkadziesiąt minut, ale ogólnie zdecydowanie bardziej wolę takie np. vialise czyt. coś co działa zdecydowanie lepiej i nie jest maziste hahaha.

    1. Kinga123 pisze:

      Po jakim czasie u siebie widzialas zmiane?
      Dobrze to wszystko brzmi ale jak to dziala?
      Na jakiej zasadzie?

      1. sanderka pisze:

        tak myślę, ze po ok. 5-6 tyg. takiego codziennego smarowania się i dbania ogólnie o ćwiczenia, dietę, masaże itp. pamiętaj, że krem nie będzie działał jeżeli będziesz jadła wysokoprzetworzone jedzenie i będziesz siedziała na kanapie oglądając filmy.

  2. Nattina pisze:

    Olej kokosowy na cellulit może i dobry, ale samego w sobie raczej bym go nie nosiÅ‚a. Chyba bardziej jednak bym szÅ‚a w kierunku dodawania go do peelingu. Tak normalnie do nakÅ‚adania bym wolaÅ‚a inne rzeczy… ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code