Olej kokosowy na cellulit jest jednym z najlepszych, domowych sposobów likwidowania „pomaraÅ„czowej skórki”. Moda na jego używanie rozprzestrzenia siÄ™. Dlaczego? Jak używać i jakie wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci uwalnia? Kiedy i po jakim czasie możemy spodziewać siÄ™ pozytywnych efektów?
Olej kokosowy na cellulit – peelingi
Olej kokosowy na cellulit dziaÅ‚a już od pierwszych zastosowaÅ„ przy nowo pojawiajÄ…cym siÄ™ cellulicie. Szybko i skutecznie nawilża skórÄ™, a po kilku dniach regularnego smarowania wygÅ‚adza i przywraca gÅ‚adkość, równość, jednolitość ciaÅ‚a. Cellulit gromadzi siÄ™ głównie na udach, poÅ›ladkach, piersiach, ale także na brzuchu – nawet jeÅ›li spalimy tkankÄ™ tÅ‚uszczowÄ… brak odpowiedniej pielÄ™gnacji nie zredukuje problemu.
Sprawdź co powinna zawierać skuteczna maść na cellulit!
Olej kokosowy można zastosować w kilku formach peelingu. Na przykład:
- Olej kokosowy i sól kuchenna – wymieszanie oleju ze zwykÅ‚Ä… solÄ… kuchennÄ… stworzy konsystencjÄ™, którÄ… warto nasmarować grudkowate obszary ciaÅ‚a. Po kilkunastu minutach spÅ‚ukujemy je letniÄ… wodÄ… i cieszymy siÄ™ usuniÄ™ciem martwego naskórka.
- Olej kokosowy i biaÅ‚y cukier – skÅ‚adniki mieszamy w proporcji 4:1. Szybko zauważymy efekt wygÅ‚adzenia i redukcji cellulitu.
- Olej kokosowy i cytrusy – 2 Å‚yżki oleju poÅ‚Ä…czone z ok. 300 g biaÅ‚ego cukru, mieszamy dalej ze startÄ… skórkÄ… cytryny lub pomaraÅ„czy. Dodajemy 5-10 kropli olejku pomaraÅ„czowego. Taki peeling dziaÅ‚a rozjaÅ›niajÄ…c ciaÅ‚o.
Zbyt długo przechowywany peeling może się zepsuć, dlatego warto przyrządzać go bezpośrednio przed użyciem. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, można zwiększać proporcje tak, by raz stworzony peeling był przygotowany na maksymalnie 2-3 użycia.
Jak długo powinna trwać kuracja? Takie dane są kwestią indywidualną, ale średnio od tygodnia do dwóch tygodni widać najlepsze rezultaty. Peeling trzeba stosować regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu. W trosce o zachowanie wszystkich drogocennych właściwości oleju, przechowujmy go w chłodnym i ciemnym miejscu.
Olej kokosowy na cellulit dziaÅ‚a także nocÄ… – kiedy może siÄ™ spokojnie wchÅ‚onąć i wraz ze wszystkimi procesami regeneracyjnymi organizmu, uaktywnić. Dlatego czasami warto go smarować w takiej postaci w jakiej wystÄ™puje. Po przebudzeniu od razu poczujemy odżywienie i nawilżenie ciaÅ‚a.
Olej kokosowy na cellulit powinien pachnąć?
Olej kokosowy na cellulit oddziaÅ‚uje niezależnie od tego czy wydziela naturalny zapach kokosa czy nie. W sklepach mamy dostÄ™pne dwa rodzaje tego produktu – rafinowany i nierafinowany. Ten pierwszy jest bez zapachu, drugi rozprzestrzeni w naszym domu kokosowy aromat. Główna różnica leży w procesie produkcji. Do produkcji oleju nierafinowanego stosuje siÄ™ niskÄ… temperaturÄ™, dziÄ™ki czemu utrzymujÄ… siÄ™ miÄ™dzy innymi tokoferole (witamina E) oraz zwiÄ…zki polifenolowe.
Warto pamiÄ™tać, że oleje dziaÅ‚ajÄ… bardzo podobnie. WyższÄ… wartość oleju rafinowanego można okreÅ›lić w przypadku gotowania czy smażenia – pozbawienie zapachu zapewnia neutralność przy przygotowywaniu jakichkolwiek daÅ„. W przypadku pielÄ™gnacji lepiej sprawdza siÄ™ jednak olej nierafinowany – dostarcza on skórze 100% wartoÅ›ciowych skÅ‚adników.Â
Każdy olej kokosowy zawiera przede wszystkim nasycone kwasy tÅ‚uszczowe, witaminy E, A oraz K, cynk, wapÅ„ i inne potrzebne mineraÅ‚y. Jest też źródÅ‚em kwasu kaprylowego używanego do walki z grzybicÄ… i laurynowego – wzmacniajÄ…cego odporność. Dlaczego coraz bardziej popularnym produktem w kuchni jest wÅ‚aÅ›nie olej kokosowy? Na cellulit może dziaÅ‚ać też od wewnÄ…trz: poprawiać przepÅ‚yw krwi, przemianÄ™ materii i rozpad lipidów. Olej z kokosa używany w kuchni na dÅ‚użej zapewnia uczucie nasycenia i sprawia, że nie podjadamy miÄ™dzy posiÅ‚kami. Jest też zdrowym i bezpiecznym tÅ‚uszczem, i nawet w dużych iloÅ›ciach, zostaje przetworzony na energiÄ™.
Organizm nie odkłada go i tym samym pomaga zachować odpowiednią masę ciała. Kobiety, które borykają się z cellulitem ze względu na nadwagę lub nawet zaawansowaną otyłość, powinny wykorzystywać go w kuchni chcąc po prostu schudnąć. Całkowite wyeliminowanie tłuszczu z diety jest niebezpieczne, a postanowienie na te pochodzące z oleju kokosowego to inwestycja w zdrowie i odzyskanie dobrej, atrakcyjnej sylwetki.
Bibliografia
1. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
uwielbiam olej kokosowy na cellulit, ale jednak raz na jakiś czas, bo jednak takiego tłuszczu nie zawsze ma się czas nosić w ciągu dnia hahaha. staram się tak nakładać go 2 razy w tygodniu na kilkadziesiąt minut, ale ogólnie zdecydowanie bardziej wolę takie np. vialise czyt. coś co działa zdecydowanie lepiej i nie jest maziste hahaha.
Po jakim czasie u siebie widzialas zmiane?
Dobrze to wszystko brzmi ale jak to dziala?
Na jakiej zasadzie?
tak myślę, ze po ok. 5-6 tyg. takiego codziennego smarowania się i dbania ogólnie o ćwiczenia, dietę, masaże itp. pamiętaj, że krem nie będzie działał jeżeli będziesz jadła wysokoprzetworzone jedzenie i będziesz siedziała na kanapie oglądając filmy.
Olej kokosowy na cellulit może i dobry, ale samego w sobie raczej bym go nie nosiÅ‚a. Chyba bardziej jednak bym szÅ‚a w kierunku dodawania go do peelingu. Tak normalnie do nakÅ‚adania bym wolaÅ‚a inne rzeczy… ?