Ciekawostki

Ostropest plamisty na co?

Ostropest plamisty to obecnie bardzo znana roślina. Dzięki niej można przywrócić sprawne działanie wątroby. W jaki sposób działa ostropest plamisty i jak powinno się go stosować?

W przypadku ostropestu głównym działającym składnikiem jest sylimaryna. To dzięki niej możliwa jest lepsza ochrona komórek wątroby przed działaniem szkodliwych substancji. Działanie to można zaobserwować również w przypadku nerek. Dlatego też ostropest jest polecany przy wszelkiego rodzaju substancjach, które mogą doprowadzić do zniszczenia komórek tych narządów.

Ostropest nie tylko wspomaga działanie komórek wątroby. To zioło wspomaga również wydzielanie żółci. Dzięki temu możliwe jest oczyszczenie kanalików żółciowych, jeśli znajdują się tam mniejsze złogi. W przypadku choroby żółciowej jednak lepiej jest zażywać ostropest wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. W niektórych przypadkach żółciopędne działanie ostropestu może mieć zły wpływ. Zobacz jakie są objawy zapalenia wątroby? i zapobiegaj.

Ostropest plamisty ma również inne działanie. Przede wszystkim obniża poziom cholesterolu we krwi. Dzięki temu może on zapobiegać nie tylko miażdżycy, ale także kamieniom wątrobowym. Trzeba bowiem pamiętać, że złogi w wątrobie składają się w głównej mierze z cholesterolu. Nic więc dziwnego, że ostropest plamisty jest obecnie stosowany przez wiele osób również profilaktycznie. Ta roślina może zresztą obniżać nie tylko poziom cholesterolu, ale także cukru. To sprawia, że zapobiega nie tylko występowaniu złogów w wątrobie, ale także cukrzycy typu drugiego. Zobacz inne zioła na oczyszczanie http://www.skuteczne-oczyszczanie.pl/ziola-oczyszczajace-jelita/

Ostropest zazwyczaj jest stosowany wewnętrznie w formie mielonych nasion. Ale to nie jedyna właściwość tej rośliny. Olej z ostropestu zawiera wiele cennych składników i może być stosowany zewnętrznie, zwłaszcza w przypadku poparzeń.

Jeśli ostropest ma być stosowany jako środek na wątrobę, warto jest stosować go nie pojedynczo, ale z innymi ziołami. W przypadku preparatu Hepa Vitale ostropest jest połączony z takimi roślinami jak babka płesznik czy czarnuszka siewna. To pozwala na bardziej skoncentrowane i efektywne działanie.

3 myśli w temacie “Ostropest plamisty na co?”

  1. pati pisze:

    Chyba kupie ten ostropest mojemu tacie. Ostatnio strasznie się skarżył na ból wątroby. ;/

    1. ostropest jest świetny, zwłaszcza w przypadku ludzi starszych. kup tacie, na pewno będzie Ci wdzięczny. mój był 🙂

  2. anonimka pisze:

    OO ale fajny artykuł! Nie wiedziałam że ostropest jest tak zdrowy i pomaga nawet na poparzenia :O

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code