Pietruszka na cellulit.
Cellulit

Pietruszka na cellulit – tani, prosty i skuteczny domowy sposób na pomarańczową skórkę

Pietruszka na cellulit brzmi może śmiesznie, ale warzywo to rzeczywiście pomaga w walce z denerwującą tak zwaną pomarańczową skórką. A przecież każda kobieta ją posiadająca, dałaby wiele, aby szybko i skutecznie pozbyć się tej skazy skóry.

Zarówno natka pietruszki jaki i jej korzeń mają między innymi działania moczopędne, przeciwdziałają więc zatrzymywani się wody w organizmie i jednocześnie powodują wypłukiwanie z niego toksyn. To wszystko razem zwalcza obrzęki i cały czas dzięki temu wspomaga się redukcję cellulitu. Z natki i korzenia pietruszki można robić napary i wywary, ale z ich stosowanie powinny uważać kobiety cierpiące na zaburzenia odżywiania i cukrzycę.

Pietruszka na cellulit to dość specyficzny dodatek do codziennej diety, dlatego lepiej przed zastosowaniem tej kuracji porozmawiać z lekarzem i zapytać, czy nam nie zaszkodzi.

Napar z natki pietruszki na cellulit dobrze wpływa na syntezę kolagenuPietruszka na cellulit.

Napar z natki pietruszki na cellulit bogaty jest przede wszystkim w duże ilości witaminy C, która pomaga skutecznie walczyć z cellulitem, ponieważ bardzo dobrze wpływa na syntezę kolagenu. Im więcej kolagenu w miejscach, gdzie pojawia się cellulit,
tym trudniej rosnąć komórkom tłuszczowym, gdyż to włókna kolagenowe trzymają w ryzach komórki tłuszczowe.

Więc im są mocniejsze – tym cellulit jest słabiej widoczny, co powinno być zauważalne po kilku tygodniach. Poza tym Napar z natki pietruszki. który ma więcej witaminy C niż sok z cytryny, można pić cały czas, ponieważ pomaga również zwalczać wolne rodniki.

Wywar z pietruszki na cellulit – prosty przepis

Wywar z pietruszki na cellulit ma jeszcze większe działanie moczopędne niż napar z natki. Do jego przygotowania trzeba użyć korzenia tej rośliny i jest ono bardzo proste.

Aby pietruszka na cellulit zadziałała, wystarczy zagotować dokładnie oczyszczony jej korzeń w wodzie i gotować na dużym ogniu przez 5 minut. Potem trzeba wyjąć korzeń pietruszki z garnka z wodą i pozostawić do przestudzenia. Najlepiej ugotować trzy porcje wywaru jednego dnia, aby od razu przygotować sobie taki napój na cały dzień. To pozwala na wyrobienie sobie nawyku regularności.

Pietruszka na cellulit sama nie pomoże

Pietruszka na cellulit może też pomóc kobietom, które mają na ciele dużo pomarańczowej skórki. Ale trzeba też jednocześnie stosować również inne sposoby na jej zlikwidowanie lub choćby ograniczenie tej skazy:

  •  ważna jest dieta, w której główną role odgrywają warzywa i owoce bogate w witaminy i sole mineralne
  •  nie obędzie się bez ćwiczeń fizycznych na mięśnie ud i brzucha. Mają one zlikwidować tkankę tłuszczową, winną za tworzenie się cellulitu
  •  pomagać mogą specjalne kremy

Pieruszka dobra na cellulit.

Wywar z pietruszki na cellulit na pewno nie ma najlepszego smaku, dlatego pietruszkę na cellulit powinno się je wprowadzać powoli do codziennej diety. Zaczynamy od jednej filiżanki w ciągu, a potem pijemy nawet trzy dziennie. Taka kuracja powinna spowodować, że skóra stanie się po kilku tygodniach bardziej sprężysta i znikną obrzęki.

Napar z natki pietruszki na cellulit – inne zastosowania

Napar z natki pietruszki na cellulit może mieć jeszcze inne zastosowanie. Chodzi o gotowanie natki pietruszki i wcieranie jej w te części ciała, gdzie na skórze jest pomarańczowa skórka. Podobnie można postępować z przygotowanym wcześniej wywarem z korzenia pietruszki. Po posmarowaniu ud natką, najlepiej będzie szczelnie okryć je bawełnianym ręcznikiem lub np. owinąć nogę folią spożywczą.

Pietruszka na cellulit to jedna z naturalnych metod pozbywania się tej skazy skóry, więc na pewno nie zaszkodzi naszemu organizmowi. Trzeba jednak pamiętać, żeby taką kuracje stosować powoli i jednocześnie z innymi sposobami walki z cellulitem.


Bibliografia

1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code