Zioła do picia na cellulit.
Cellulit, Sposoby

Zioła do picia na cellulit, które nadają się na napar?

Zioła do picia na cellulit to jeden z najlepszych sposobów walki z niedoskonałością ciała. Tworzenie domowych naparów z naturalnych i aromatycznych ziół każdej kobiecie przyniesie same korzyści. Ich stosowanie nie jest kosztowne, a uzyskane efekty są rewelacyjne.

Zioła do picia na cellulit – jak działają?Napar ziołowy na cellulit.

Zioła do picia na cellulit charakteryzują się dwoma czynnikami, dzięki którym możliwe jest usuwanie skórki pomarańczowej. Istnieją dwa rodzaje cellulitu, które bardzo często występują jednocześnie. Jest to cellulit wodny i tłuszczowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się zatrzymywaniem pod skórą wody, która powoduje obrzęki, drugi natomiast ze względu na brak odpowiedniego mikrokrążenia i składników odżywczych objawia się charakterystycznymi grudkami.

Zioła do picia na cellulit muszą działać kompleksowo czyli na oba rodzaje cellulitu jednocześnie. By osiągnąć taki efekt warto samodzielnie komponować mieszanki, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty.

Przeczytaj również o innych sposobach na cellulit: http://zwyciezyc-cellulit.pl/sposoby-na-cellulit-ktore-daja-swietne-rezultaty-poradnik/

Jakie zioła wybierać by kuracja była skuteczna? Oto kilka przykładów:

  • napar z natki pietruszki na cellulit – korzeń pietruszki ma działanie silnie moczopędne, dlatego intensywny napar usunie toksyny i nie pozwoli na zatrzymywanie się wody pod skóry. Korzenie pietruszki zalać niewielką ilością wody i gotować, aż stanie się miękkie.
  • pokrzywa na cellulit – herbata z pokrzywy na cellulit jest znana ze swoich dobroczynnych właściwości. Napar skutecznie działa nie tylko na cellulit ale również poprawia kondycje włosów i paznokci. Jednak przede wszystkim ma ona działanie moczopędne, przez co pozwala na usuwanie nadmiaru toksyn i wody. By otrzymać herbatę z pokrzywy trzeba tylko zalać susz gorącą wodą.
  • ostropest na cellulit – staje się coraz bardziej popularny wśród osób dbających o zdrowie, ze względu na wspomaganie pracy wątroby i jej oczyszczanie. Można spożywać go w formie podstawowej lub jako wywar.
  • aloes na cellulit – niepozorny jednak bardzo skuteczny ma wiele pozytywnych właściwości. Sok z aloesu na cellulit znacząco poprawia metabolizm, dzięki czemu rozbija komórki tłuszczowe i nie pozwala im nawracać. Dodatkowo łagodzi podrażnienie gardła czy żołądka. By przygotować taki sok wystarczy zblenować miąższ z kilkoma kroplami z soku z cytryny.

Kuracja ziołowa na cellulit.

Wybierając odpowiednią mieszankę ziół do picia na cellulit warto wypośrodkować je w działaniu. Przyjmowanie tylko ziół o charakterze moczopędnym nie przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej, którą jest znacznie trudniej usunąć. Pierwsze efekty stosowania ziół do picia zobaczymy już w pierwszych miesiącach. W tym okresie najczęściej usuwana jest z organizmu niezbędna woda i toksyny.

Warto pamiętać, że im dłużej stosujemy zioła regularnie, tym lepsze efekty będziemy osiągać. Czas ziołowej kuracji jest niemal nieograniczony. Zioła nie mają skutków ubocznych, które pogorszyły by stan naszego zdrowia. Dłuższe stosowanie przyniesie tylko więcej korzyści dla całego ciała w tym włosów i paznokci.

Zioła do picia na cellulit to nie jedyny sposób walki ze skórką pomarańczową. W zależności od czasu, który możemy poświęcić na pielęgnacje naszego ciała. Zioła w walce z cellulitem mają wiele zastosowań. Możemy tworzyć z nich maseczki i okłady lub dodawać olejki eteryczne do ulubionych kremów i balsamów antycellulitowych.

Zioła na cellulit – nieograniczone możliwości

Zioła na cellulit można  stosować cały czas bez obawy o przedawkowanie. Wybierając zioła, które będziemy stosować warto pamiętać, że bardzo często należy zmienić również nawyki żywieniowe, czy tryb życia. Źle zbilansowana dieta, w której znajduje się dużo soli i chemii nie pozwoli na skuteczne działanie ziół.

Kluczem do całkowitego wyeliminowania cellulitu jest systematyczność i profilaktyczne stosowanie ziół, które na pewno nam nie zaszkodzą. Dodatkowo warto stosować kremy antycellulitowe, które nawilżą skórę, jednak trzeba pamiętać, że najbardziej wartościowe są te z naturalnych składników.


Bibliografia

1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
3. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code