Ja działa derma roller na cellulit.
Cellulit, Sposoby

Jak działa derma roller na cellulit – wybór urządzenia, sposób wykonania masażu

Jak działa derma roller na cellulit i czy rzeczywiście może pomóc w pozbyciu się niechcianej pomarańczowej skórki to pytania zadawane przez wiele kobiet. Wraz z rozwojem rynku kosmetycznego pojawiło się wiele urządzeń, które obiecują cudowne efekty, ale nie zawsze dotrzymują słowa. Czym zatem jest derma roller i czy warto w niego inwestować?

Jak działa derma roller na cellulit oraz jak wygląda samo urządzenieMezoterpia derma rollerem.

Jak działa derma roller na cellulit? – odpowiedzmy zatem na to pytanie. Derma roller to urządzenie, które służy do wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Ma postać wałeczka na którym umieszczone są rolki z mikroigłami. Długość i ilość igieł może się różnić w zależności od typu i marki urządzenia. Zabiegi które są nim przeprowadzane znajdują zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej jak również pielęgnacji w domowym zaciszu.

Derma roller dzięki mikroigiełkom delikatnie nakłuwa skórę, przez co powstają na niej mikroranki. Chociaż nie są one widoczne, skóra rozpoczyna w tych miejscach intensywny proces gojenia. Dodatkowo w warstwie rogowej naskórka pojawiają się mikronakaliki, przez które mogą łatwiej przenikać substancje aktywne z kosmetyków. Jest to szczególnie istotne w przypadku walki z cellulitem, ponieważ z racji jego umiejscowienia standardowe metody aplikacji tych produktów nie zapewniają tak wysokiej skuteczności.

Jak działa derma roller na cellulit w zależności od wybranego urządzenia

Jak działa derma roller na cellulit zależy między innymi od długości igieł, a także częstości wykonywania masażu. W przypadku walki z pomarańczową skórką zdecydowanie lepiej wybrać derma roller o dłuższych igłach – powyżej 0,5 mm. Należy pamiętać także o tym, że przy zabiegu igły mogą ulec stępieniu.

Nie jest to zauważalne dla naszego oka, ale wpływa na skuteczność terapii. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak długo chcemy używać tego urządzenia i ewentualnie sięgnąć po produkt z wyższej półki wyposażony w tytanowe igły i wymienne rolki.

Jak działa derma roller na cellulit i jak wygląda przeprowadzenie zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Jak działa derma roller na cellulit podczas przeprowadzania zabiegu mezoterapii zależy od sposobu w jaki wykonamy masaż. Przed przystąpieniem do masażu należy pamiętać o tym, że pomimo pojawienia się mikrouszkodzeń na skórze, cała procedura jest bezpieczna i bezbolesna. Dlatego zabieg mezoterapii mirkoigłowej może wykonać każdy.

Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest zdezynfekowanie derma rollera. Nie wolno o tym zapominać, ponieważ mikroigiełki będą uszkadzać skórę i nie mogą znajdować się na nich żadne bakterie. Co więcej jeśli chcemy zwiększyć efekt terapii, możemy zadbać także o odpowiednie przygotowanie swojej skóry. W tym wypadku polecany jest również peeling kawowy na cellulit, który pozytywnie wpłynie na cały proces.

W trakcie przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej zaczynamy masując skórę najpierw ruchami pionowymi, a następnie przechodzimy do ruchów poziomych i skośnych. Cały masaż przeprowadzamy z jednakowym dociskiem rolki do skóry. Średnio wykonujemy od 2 do 4 mikronakłóć w jednym miejscu.

Derma roller na cellulit.

Jeśli chcemy zwiększyć efekty terapii świetnym uzupełnieniem zabiegu mezoterapii igłowej będzie zastosowanie w ampułek z substancjami aktywnymi. Do wyboru mamy produkty zawierające m.in.:

  • Kwas hialuronowy
  • Witaminy
  • Wyciągi z roślin
  • L-karnitynę
  • Kofeinę

Podczas korzystania z derma rollera należy zwrócić szczególną uwagę na higienę. Ponieważ urządzenie to powoduje uszkodzenie skóry powinno być zawsze odpowiednio zdezynfekowane i przygotowane przed wykonaniem masażu.


Bibliografia

1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code